Haber

İyi Parti’den Dervişoğlu: “Halkın Egemenlik İlkesi İktidar Tarafından Rafa Kaldırıldı”

GEZEL Parti Küme Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayı “Bu yargı kararıyla halk egemenliği ilkesi iktidar tarafından rafa kaldırılmıştır” şeklinde değerlendirdi.

2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi maddelerinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri sürüyor.

Görüşmelerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 7 ay 15 hapis ve siyaset yasağı cezasına çarptırıldığı bildirildi. “Bu yargı kararıyla halk egemenliği ilkesinin iktidar tarafından rafa kaldırıldığını görüyoruz. Bugün sadece Sayın İmamoğlu’na ve İstanbullulara oy verenler değil, aslında tüm vatandaşlarımızın hakları ve yasaları çiğnenmiştir” dedi.

Dervişoğlu, “Önümüzdeki seçimde bu haksız ve hukuksuz düzene de son verileceğini herkes iyi bilmeli. Ortada bir küskünlük var. Bu ızdırabı ilk yaşayan bir Cumhurbaşkanımız var. Böyle bir kararla siyasi hakları ellerinden alınan Türkiye’nin bunu geçmişte de yaptığını anlatan Erdoğan, “İYİ Parti olarak seçim arifesinde önümüzdeki süreci sorgulanabilir hale getirecek mahkeme kararlarının alınmasına şiddetle karşıyız” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu