Haber

İletişim’den İsrail’e ‘tedbir’ çağrısı

ANKARA (İGFA)– Link Lideri Fahrettin Altun, paylaşımında Gazze’de savaşın başladığı günden bu yana 24 gazetecinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda gazetecinin de yaralandığını belirterek, İsrailli yetkilileri gazetecileri korumak için güçlü tedbirler almaya davet etti.

Çatışma bölgesinde gazetecilerin ve diğer sivillerin hedef alınıp ayrım gözetmeksizin öldürülmesini kınayan Link Önderi Altun, muhabirlerin sadece işlerini yaptıklarını ve haberleri yerlerinden verdiklerini belirtti.

İrtibat Lideri Altun, gazetecilere yönelik rastgele şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Onlar, savaşın vahşetini görebileceğimiz tek kanalımızdır. İsrail yetkililerine, sivil kayıpları görmezden gelmeyi bırakmaları ve haber çalışanlarını korumak için güçlü önlemler almaları çağrısında bulunuyoruz. Sivillerin milliyetine ve etnik kökenine değer verilmemeli ve tüm bunlar, Savaşan tarafların onları savunma görevi var. Sahadan gerçeğin yalnızca tek bir versiyonunu duyurmak isteyenler “Muhabirlerin hayatını olabildiğince zorlaştırıyor. Herkese işlerini yapmaya çalıştıklarını ve bunun hayatlarına mal olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu korkunç çatışmada hayatını kaybeden haber çalışanlarının ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Barışı ancak gerçekleri ortaya çıkararak ve sahadaki gerçekleri kabul ederek başarabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu