Haber

HEDEP’ten 1 Kasım Kobanê Günü açıklaması: Ortak mücadelenin ve aydınlanmanın simgesi

Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, 1 Kasım Kobanê Günü dolayısıyla yaptıkları açıklamada, “9’uncu yıl dönümünde insanlığın Kobanê’de DAİŞ karanlığına karşı kazandığı zaferi selamlıyoruz.”

Eşbaşkanlar yaptıkları ortak açıklamada, Kobanê davasında yaşananlara dikkat çekerek, “Türkiye’de hükümet, Kobanê’de ortaya çıkan ortak mücadeleyi ve ışığın zaferini, mahkemeler aracılığıyla uzlaştırmak istiyor” dedi. Kobanê Komplo Davası’nda yargılanan dostlarımıza da mücadeleyi bir kez daha yaygınlaştıracağımızın sözünü veriyoruz.”

‘HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEYECEĞİZ’

Kobanê’ye yönelik operasyonları eleştiren açıklamada, “Kuzey Doğu Suriye Yönetimi topraklarına yönelik saldırıların IŞİD’in yapamadığını tamamlamaya yönelik olduğunu biliyoruz. Rojava halkıyla dayanışmadan asla vazgeçmeyeceğiz” denildi. Ortak ve demokratik bir yaşamın yeşerdiği yer.”

“Kobanê Direnişi ve dünya halklarının enternasyonalist dayanışması bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlatıyor” diyen eşbaşkanlar, 1 Kasım Dünya Kobanê Günü’nün başta olmak üzere tüm dünya mazlum halkları için mutlu bir gün olmasını diledi. Kürt halkı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu