Haber

Bayburtlu Milli Sporcu Elif Nur Turhan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi Ziyaret Etti

Bayburtlu milli sporcu Elif Parıltı Turhan, babası ve antrenörleriyle birlikte eski boks sporcusu Bayburt Belediye Başkanı Kararı Pekmezci’yi ziyaret etti.

Türkiye’de ilk kez profesyonel boksta Dünya Şampiyonu olan Milli Boksör Bayburtlu Elif Nur Turhan, İngilizlerle mücadele edeceği dünyanın en büyük profesyonel boks federasyonu olan WBC Uluslararası Şampiyonluk Kemer Maçı için Bayburt’taki kampa girdi. 28 Kasım’da rakip Kirsty Hill. Babası Arif Turhan, antrenörü Amur Milli, Hacı Yemen Dölek ve İbrahim Karal ile birlikte Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi ziyaret ederek eski boksör Pekmezci’nin geçmiş deneyimlerini dinlediler.

Türk bayrağının dünyanın her yerinde dalgalandırılması ve İstiklal Marşı’nın okunması için büyük çaba harcayan Turhan, 28 Kasım’da da elinden geleni yapacağına söz verdi.

Hemşerisi Turhan’la gurur duyduklarını ifade eden Önder Pekmezci, Türk sporuna katkı sağlayan tüm sporculara her zaman destek olacaklarını belirterek, 28 Kasım’da oynanacak maçta Turhan’a başarılar diledi.

Turhan’ın babası ve antrenörleri, konukseverliklerinden ve desteklerinden dolayı Başkan Pekmezci’ye teşekkür etti.

Öte yandan Bayburtlu boksör Elif Işık Turhan, Makedonya’da düzenlenen WBF dünya şampiyonluğu karşılaşmasında Arjantinli rakibini mağlup ederek dünya şampiyonluğu kemerini ülkesine getirerek gururlandırdı. – BAYBURT

kozlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu