Haber

Alanya’da Saldırı Sonrası Tur Teknelerinin Ticareti Yasaklandı

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde tur teknesi sahipleri ve çalışanlarından oluşan grubun gurbetçi tatilci CA’ya sopalarla saldırması üzerine olayla ilgili iki tip tekne, kaymakamın onayıyla Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından mühürlendi. ve 30 gün süreyle ticaretten men edildiler.

Alanya’da 3 Ağustos akşamı gezi teknelerinin bulunduğu İskele Caddesi’nde meydana gelen olayda, gezi teknesinin çalışanı ve sahibi 6 kişi, 27 yaşındaki CA’ya sopalarla saldırdı. , Almanya’dan bir gurbetçi. Caddeden geçen turistlerin de izlediği arbede cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Başından yaralanan gurbetçi ile hafif yaralanan 2 tekne işçisi hastanede tedavi altına alındıktan sonra taburcu edildi. Olayla ilgili soruşturma kapsamında iki kişi gözaltına alındı.

30 GÜN TİCARET YASAKLANDILAR. Olayla ilgili olduğu tespit edilen iki sağlık botu Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi. İhbar üzerine dün akşam Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından mühürleme yapıldı ve her iki tur teknesine 30 gün süreyle ticaret yasağı getirildi. ‘7/24 KONTROLLERİMİZİ SÜRÜYORUZ’ Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, “Birkaç gün önce bu bölgede tasvip etmediğimiz bir olay yaşandı. Keşke olmasaydı. olaya karışanlara Kaymakamlığın onayı ile 30 gün ticari faaliyetten men cezası verildi.Mühürleme işlemlerini gerçekleştirdik.Polis olarak bu bölgede 7/24 denetimlerimizi sürdürüyoruz.Bağdırma konusunda sürekli denetimlerimiz var, Yaka kartları, tişörtler ve genel düzen, bunları daha sık hale getirdik.Kamu düzenini etkileyen bir olaydır, bu bir kargaşadır.Burada otorite tamamen güvende.Polis de gereğini yaptı.Gözaltına aldılar. şahıslar ve gerekli adli işlemler başlatıldı. böyle bir olay yok” dedi.

Ayrıca söz konusu teknelerin çalışma ruhsatlarının iptali konusunun Perşembe günü yapılacak Alanya Belediyesi heyet toplantısında görüşüleceği açıklandı.

palandoken-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu